ZADBAJ O ODPOWIEDNIE FELGI

SPRZEDAŻ I MONTAŻ FELG KRAKÓW

Felgi są elementem, który ma duży wpływ na wygląd i funkcjonalność samochodu, dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednie modele i rozmiary. Oferujemy szeroki wybór felg o różnych wzorach, kolorach i rozmiarach, które będą pasować do danego modelu samochodu. Po dokonaniu wyboru, felgi są montowane przez specjalistów, którzy dbają o bezpieczeństwo i jakość pracy. Dzięki nowym felgom samochód zyskuje nie tylko estetyczny wygląd, ale także poprawia się jego stabilność na drodze oraz przyczepność do nawierzchni.

100% jakości

Felgi renomowanych producentów

Jakość felg samochodowych jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Felgi powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, które zapewniają trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nieprawidłowo dobrane felgi mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dlatego warto zaufać specjalistom, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie i zamontują felgi zgodnie z zasadami sztuki.

Sprzedaż i montaż felg w Krakowie

Wbrew pozorom felgi pełnią w aucie nie tylko funkcję estetyczną. Tak naprawdę to od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo jazdy, ponieważ mają bezpośredni wpływ na stabilność pojazdu oraz przyczepność kół do jezdni. Gdzie znaleźć te najlepsze felgi? Wysokiej jakości produkty renomowanych producentów można znaleźć w warsztacie ERES Garage, gdzie dodatkowo po dokonaniu wyboru zostaną one Państwu w sposób profesjonalny zamontowane.

Co warto wiedzieć o felgach samochodowych?

Felga jest jednym z elementów podwozia pojazdu. Ma kształt walca, na który nakładana jest opona. Felgi wykonywane są z dwóch materiałów – ze stali bądź z aluminium.

Felga pełni w samochodzie wiele istotnych funkcji, choć początkowo miała jedynie przenosić siłę z piasty koła na oponę. Dodatkowo jej zadaniem miało być zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji w układzie hamulcowym. Dziś poza tym, że felga pełni funkcję użytkową, przez wielu kierowców traktowana jest jak ozdoba auta. Dzięki  dużej różnorodności przez ten z pozoru niewielki element można naprawdę w znaczący sposób odmienić wygląd auta.

Istotne parametry opisujące felgi samochodowe

Znając konkretne parametry felgi, znacznie łatwiej jest dobrać odpowiednią oponę. Co trzeba wiedzieć? Istotne znaczenie ma:

  • rozmiar felgi, czyli szerokość i średnica obręczy (wyrażone  w calach);
  • rozstaw otworów mocujących, czyli ilość otworów montażowych na piaście wraz ze średnicą wewnętrznego otworu centralnego felgi (ten przechodzi przez wszystkie otwory montażowe). Wartość rozstawu podawana jest w milimetrach;
  • głębokość osadzenia koła na piaście (ET) – jest to odległość felgi od płaszczyzny montażowej. Wartość tego parametru podawana jest w milimetrach.

W przypadku parametru ET warto wiedzieć, że może mieć on wartość dodatnią lub ujemną. W pierwszym  przypadku oznacza to, że felga będzie się chować do nadkola. Zupełnie przeciwnie jak w wartości ujemnej – tu będzie z niego wystawać.

Jak odpowiednio dobrać felgi do samochodu?

Czym się kierować w wyborze felgi? Choć estetyka dla wielu kierowców jest niezwykle ważna, to należy mieć na względzie także inne, dość istotne parametry decydujące o tym, czy będzie ona dobrze spełniała swoje zadanie, czy też nie.

Wybierając dobrą felgę, należy zajrzeć do wytycznych technicznych auta, gdzie można znaleźć informację o tym, jaki rozmiar i osadzenie felgi wybrać, a także parametry takie jak rozstaw śrub oraz wymiar średnicy otworu centralnego. Warto pamiętać o tym, że dobór felg jest niezwykle ważny. Wpływ na to ma przede wszystkim to, że przy tych nieodpowiednich opony będą się znacznie szybciej zużywały.

Estetyka poza parametrami technicznymi też jest oczywiście ważna tym bardziej, że nie każda felga będzie pasowała do każdego pojazdu (np. inne felgi sprawdzą się w autach rodzinnych, a zupełnie inne w pojazdach sportowych).

Masz problem z dopasowaniem felgi do samochodu? To już nie jest kłopot – wystarczy skonsultować się ze specjalistą z ERES Garage, który pomoże w wyborze tej idealnej felgi.

Montaż felgi? To zadanie wyłącznie dla specjalistów!

Istnieje pewna grupa kierowców, którzy decydują się na samodzielną wymianę czy nawet naprawę felg. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Dlaczego? Otóż wykonanie tego zadania wymaga nie tylko wiedzy, ale również specjalistycznego sprzętu, którego kierowcy po prostu w swoich domowych warsztatach nie posiadają.

Brak wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu skutkuje błędnym montażem, co w konsekwencji prowadzi nie tylko do szybszego zużycia opony, ale również może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych zdarzeń drogowych.

Usługi specjalistów wcale nie muszą być drogie – wystarczy zapoznać się z ofertą ERES Garage. Oddanie pojazdu w ręce osób doskonale znających się na motoryzacji to zawsze bardzo dobre rozwiązanie. W ERES Garage każdy ma nie tylko duży wybór felg, ale również zapewniony w pełni bezpieczny i profesjonalny montaż.

Sprzedaż i montaż felg w ERES Garage

Felgi to niezwykle istotny element pojazdu wpływający nie tylko na jego estetykę, ale również na funkcjonalność, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, by o niego zadbać. A nie ma lepszego miejsca, w którym można kupić i zamontować nowe felgi niż ERES Garage. W warsztacie felgi dostępne są w bardzo różnych wzorach, kolorach i rozmiarach – dzięki temu każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie.

W ERES Garage po doborze felgi (w czym również możecie liczyć na specjalistyczną pomoc) zostaną one zamontowane przez osoby dbające o jakość i bezpieczeństwo wykonywanej przez siebie pracy.

Dobrze dobrana felga nie tylko poprawia estetykę pojazdu, ale również stabilność na drodze oraz przyczepność na jezdni.

Montaż i zakup felgi to nie jest specjalnie duży wydatek – w tym przypadku bardzo ważne jest to, aby postawić na wysoką jakość.  Z tego też względu dobrze jest skorzystać z usług EFES Garage, gdzie można nie tylko zakupić dobrą felgę renomowanego producenta, ale również skorzystać z możliwości jej profesjonalnego montażu.