ZABEZPIECZYMY TWÓJ SAMOCHÓD

ZABEZPIECZENIE LAKIERU KRAKÓW

Zabezpieczenie lakieru to dość złożona kwestia, w których ważnych jest wiele czynników. Jest to czynność, której głównym celem jest przywrócenie powłoce lakierniczej jej pierwotnego estetycznego wyglądu oraz jej zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju czynnikami, które mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia. Zabezpieczenie lakieru prowadzone jest na wiele sposobów, każdy z nich różni się nie tylko uzyskanymi efektami, ale również trwałością.

POWŁOKI CERAMICZNE KRAKÓW

Wybierz usługę dla siebie

Zabezpieczenie lakieru Kraków - wosk syntetyczny lub naturalny

Porządny car detailing samochodu nie powinien odbywać się bez zabezpieczenia powłoki lakierniczej przy zastosowaniu wosku (syntetycznego lub naturalnego). Są to powszechnie stosowane środki, dobrze sprawdzające się w zabezpieczeniu powłoki lakierniczej i przywracaniu jej naturalnego, głębokiego koloru. Woskowe powłoki ochronne Kraków zapobiegają również przyleganiu zabrudzeń do karoserii, przez co późniejsze mycie auta jest zdecydowanie łatwiejsze.

Naturalne woski oparte są na carnaubie, czyli naturalnym wosku o najsilniejszym działaniu, ze wszystkich poznanych dotychczas w przyrodzie. Alternatywą mogą być tu preparaty zawierające woski pszczele, jednak te powstałe na bazie carnauby są znacznie skuteczniejsze i efektywniejsze w zapewnieniu optymalnej śliskości lakieru oraz głębi jego koloru.

Woski syntetyczne powstały na bazie polimerowych związków, a co za tym idzie, skuteczność ich działania oparta jest na reakcjach chemicznych, zachodzących pomiędzy nimi a lakierem. Nie da się ukryć, że w porównaniu do naturalnego, wosk syntetyczny zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony lakieru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i nadaje kolorom niezwykłej głębi. Efekty osiągnięte w ramach woskowania zależą przede wszystkim od typu produktu. Część syntetycznych wosków najlepiej sprawdza się przy maskowaniu rys, pozostałe nadają pojazdowi głębokiego koloru i stwarzają na jego karoserii silnie działającą powłokę hydrofobową. Powłoki ochronne Kraków z syntetycznych wosków najlepiej sprawdzą się w okresie zimowym, czyli w momencie, w którym lakier samochodowy jest najbardziej narażony na uszkodzenia.

Niezależnie od tego, czy do zabezpieczenia lakieru wykorzystano wosk syntetyczny, czy naturalny, głównym ich zadaniem jest wydobycie głębi koloru z lakieru oraz zabezpieczenie go przed zanieczyszczeniami, zarysowaniami oraz niszczącym działaniem promieni UV.

Zabezpieczenie lakieru Kraków - powłoka kwarcowa

Powłoka kwarcowa to znacznie trwalsze niż wosk zabezpieczenie lakieru, sprawdzające się w przypadku, gdy karoseria auta nadmiernie jest narażona na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Zastosowanie takiej powłoki nie tylko zabezpiecza lakier, ale również sprawia, że odzyskuje on głębie swojego koloru oraz szklistość.

Powłoka kwarcowa odznacza się dobrymi właściwościami hydrofobowymi i antystatycznymi. Dzięki temu zabrudzenia nie przylegają tak łatwo do karoserii, a jej czyszczenie jest łatwiejsze.

Zanim powłoka zostanie zaaplikowana na auto, lakier musi być bardzo dokładnie wyczyszczony, usunięte muszą być z niego wszystkie typy zabrudzeń. Dopiero po wysuszeniu pojazdu specjalista będzie mógł przystąpić do jej nanoszenia na lakier samochodowy.

Zabezpieczenie lakieru Kraków z zastosowaniem powłoki kwarcowej efektywnie działa

przez okres około 12 miesięcy, zależnie od sposobu eksploatacji pielęgnacji pojazdu.

Zabezpieczenie lakieru Kraków - powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna jest specjalnym preparatem aplikowanym na karoserię pojazdu, którego zadanie polega na zabezpieczeniu lakieru oraz nadaniu mu głębi koloru i wyjątkowej estetyki. Warstwa powłoki ceramicznej aplikowana na karoserię jest bardzo cienka, nie ma możliwości zmierzenia jej za pomocą miernika do lakieru. Choć powłoka ceramiczna Kraków jest niewykrywalna za pomocą specjalistycznych narzędzi warsztatowych widać, że została na auto zaaplikowana. Gdy ceramika pojawia się na karoserii, ta nabiera satynowego połysku, a jej kolor nabiera głębi i wyrazistości.

Powłoka ceramiczna ma wiele pozytywnych cech. Jedną z nich jest hydrofobowość, czyli zdolność do odpychania wody, która spływa po lakierze, nie pozostawiając tym samym nieestetycznych zacieków na jego powierzchni. Dodatkowo ceramiczna powłoka chroni bardzo dobrze lakier przed powstałymi wskutek bieżącej pielęgnacji mikrorysami. Również mycie auta z taką powłoką jest łatwiejsze, gdyż jej obecność zmniejsza przyciąganie brudu do karoserii.

Zanim powłoka zostanie zaaplikowana na auto, lakier musi być bardzo dokładnie wyczyszczony, usunięte muszą być z niego wszystkie typy zabrudzeń. Dopiero po wysuszeniu pojazdu specjalista będzie mógł przystąpić do jej nanoszenia na lakier samochodowy.

Zabezpieczenie szyb - niewidzialna wycieraczka

Dla utrzymania samochodu w nienagannym stanie, chroniąc jego powierzchnię i dbając o estetykę, warto pamiętać o tym, że zabezpieczeniu podlega nie tylko karoseria, nadwozie czy felgi. Odpowiednie zabiegi należy zastosować również w przypadku szyb.

Niewidzialna wycieraczka jest specjalną nano powłoką, pozwalającą na utrzymanie każdej szyby z nienagannej czystości niezależnie od warunków atmosferycznych, temperatury czy intensywności promieniowania słonecznego. Zastosowanie niewidzialnej wycieraczki zwiększa bezpieczeństwo podróżowania, idealnie czyste szyby nie ograniczają widoczności.

Niewidzialna wycieraczka powstała w oparciu o technologie stosowane przy aplikowanych na lakier powłokach ceramicznych. Na szybie pojawia się specjalna powłoka stworzona z nanocząsteczek ceramicznych. Jest wysoce skuteczna, a w trudnych warunkach przy intensywnych opadach deszczu nie ma potrzeby używania wycieraczek pod warunkiem, że auto nie porusza się z prędkością większą niż 70 km/h.

Zastosowanie niewidzialnej wycieraczki to nie tylko zapewnienie dobrej widoczności w czasie jazdy, ale również łatwiejsze jej czyszczenie.

W ERES Garge możecie skorzystać Państwo z aplikacji niewidzialnej wycieraczki na każdą szybę.

Trwałość niewidzialnej wycieraczki wynosi 12 miesięcy od dnia aplikacji.

Dlaczego warto skorzystać z niewidzialnej wycieraczki? Przede wszystkim ze względu na:

  • doskonały efekt hydrofobowy,
  • łatwość czyszczenia szyb,
  • wysoką odporność na czynniki atmosferyczne,
  • możliwość uzyskania bardzo dobrej widoczności nawet po zmroku.