USUNIEMY ZARYSOWANIA

KOREKTA LAKIERU KRAKÓW

Utrata blasku i zmatowienie lakieru, choć psują estetykę pojazdu, to jednak stanowią całkowicie naturalny proces, który zachodzi pod wpływem oddziaływania czynników z otoczenia. Dodatkowo na taki stan wpływa również to, że wielu kierowców nie do końca wie, jak prawidłowo dbać o lakier, korzysta zbyt często z myjni szczotkowych, a auto narażone jest na zmienne działanie warunków pogodowych, sól, substancje chemiczne czy zabrudzenia organiczne. To wszystko sprawia, że lakier ulega stopniowemu zniszczeniu. Na szczęście możecie Państwo temu skutecznie zapobiec. Niezastąpiona w tym przypadku będzie korekta lakieru Kraków, która co ciekawe często określana jest mianem królowej detailingu.

KOREKTA LAKIERU - PAKIETY

Wybierz pakiet dla siebie

Korekta lakieru ONE STEP

Usuwa minimum 50% zarysowań.
od 800 zł
  • Mycie PREMIUM
  • Dobór odpowiedniej kombinacji past i gąbek polerskich
  • Jednoetapowa korekta lakieru
  • Zalecane zabezpieczenie lakieru (WOSK,POWŁOKA,PPF) – na życzenie klienta ZA DOPŁATĄ

Wieloetapowa korekta lakieru

Usuwa do 95% zarysowań.
od 1600 zł
  • Mycie PREMIUM
  • Dobór odpowiedniej kombinacji past i gąbek polerskich
  • Jednoetapowa korekta lakieru
  • Zalecane zabezpieczenie lakieru (WOSK,POWŁOKA,PPF) – na życzenie klienta ZA DOPŁATĄ

Czym jest korekta lakieru?

Korekta lakieru to nic innego jak specjalny zabieg, którego celem jest renowacja powłoki lakierniczej. Wykonywany jest przede wszystkim w przypadkach, gdy karoseria nosi ślady rys, zadrapań, odprysków, a lakier jest wypłowiały i zmatowiały. Istnieją różne sposoby na korektę lakieru, które należy dobierać do indywidualnych potrzeb i stanu karoserii pojazdu.

Renowacja lakieru Kraków - jaką metodę wybrać?

To, jaka metoda renowacji lakieru sprawdzi się najlepiej, należy do oceny specjalisty z zakresu detailingu. Zastosowana metoda zależy między innymi od stopnia uszkodzeń, grubości powłoki lakierniczej oraz tego, czy karoseria samochodu już wcześniej była poddawana zabiegom renowacyjnym. Specjalista bardzo dokładnie ogląda powierzchnię karoserii, z obserwacji wyciąga stosowne wnioski, a następnie ustala plan renowacji, uwzględniający zarówno kolejność postępowania, jak i zastosowanie odpowiednich środków czy narzędzi.

Każda renowacja rozpoczyna się procesem polerowania, będącym jednym z najdłużej trwających i najbardziej skomplikowanych etapów przywrócenia powłoce lakierniczej jej dawnej świetności.

Renowacja lakieru - metoda ONE STEP

Renowacja lakieru metodą ONE STEP daje możliwość usunięcia ponad połowy powstałych na powierzchni lakieru zarysowań. Kluczowe dla efektywności regeneracji lakieru w tym przypadku jest dobranie odpowiedniej kombinacji past oraz gąbek polerskich.

Zanim jednak zostanie wykonana renowacja, powłoka lakiernicza poddawana jest myciu PREMIUM. Lakier jest bardzo dokładnie wyczyszczony z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, między innymi osadów metalicznych, żywicy, asfaltu, resztek smoły czy owadów. Jeżeli zachodzą uzasadnione okoliczności dodatkowo wykonywane jest glinkowanie. Przed renowacją lakieru auto jest dokładnie osuszone.

Korekta lakieru Kraków ONE STEP sprawdzi się przede wszystkim jako metoda odświeżenia lakieru, usunięcia z jego powierzchni mikro rys oraz hologramów. Polerowanie lakieru Kraków wykonywane jest za pomocą różnych padów i różnych produktów, odpowiednio dopasowanych do potrzeb danego auta. W tym przypadku pasta polerska pełni dodatkowo funkcję konserwującą lakier, a połączona z dodatkowym jego zabezpieczeniem daj efekty widoczne przez naprawdę bardzo długi czas.

Korekta lakieru metodą ONE STEP jest jednoetapowa, a jej koszt w zależności od zastosowanych środków i nakładu pracy rozpoczyna się od 800 zł.

Przy korekcie lakieru zalecane jest zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia w wosku, specjalnej powłoki czy PPF. Nie jest to usługa obowiązkowa, jednak jej wykonanie jest  zalecane, aby jak najdłużej można było utrzymać efekty renowacyjnych dla karoserii zabiegów. Zabezpieczenie lakieru jest usługą wykonywaną na Państwa życzenie za dodatkową dopłatą.

Renowacja lakieru - wieloetapowa korekta

Jeżeli metoda ONE STEP ze względu na stan powłoki lakierniczej może być niewystarczająca, należy zdecydować się na wieloetapową korektę lakieru, która usuwa nawet 95% powstałych na powierzchni karoserii zarysowań. Wieloetapowa korekta lakieru Kraków swoją wysoką skuteczność zawdzięcza przede wszystkim odpowiedniej kombinacji zastosowanych w procesie renowacji past i gąbek polerskich.

Oczywiście renowacja lakieru Kraków nie jest możliwa bez uprzedniego, bardzo dokładnego wyczyszczenia powłoki lakierniczej. Aby było ono jak najdokładniejsze, stosowane jest mycie detailingowe z pakietu PREMIUM.

Kiedy pojazd jest już pozbawiony wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (nawet tych z założenia najtrudniejszych do usunięcia), wykonywana jest wieloetapowa korekta lakieru.

Koszt usługi rozpoczyna się od 1600 zł.

Zalecane jest zastosowanie specjalistycznego zabezpieczenia lakieru za pomocą wosku, specjalnej powłoki czy PPF. Nie jest to jednak obowiązkowe, warto jednak pamiętać, że zabezpieczenie lakieru pomoże znacznie dłużej cieszyć się efektami, jakie przyniosła ze sobą korekta lakieru Kraków. Zabezpieczenie powłoki lakierniczej wykonywane jest za dodatkową opłatą, wyłącznie na życzenie klienta.

Korekta lakieru Kraków - kiedy należy ją wykonać?

Korekta lakieru powinna zostać wykonana zawsze wtedy, gdy na powierzchni karoserii pojawiają się widoczne defekty (rysy, odpryski itp.). Dlaczego w takim przypadku polerowanie lakieru aut Kraków jest tak ważne? Należy pamiętać o rytm, że wszelkie rysy i odpryski to najlepsze środowisko do rozwoju korozji, a stąd już prosta droga najpierw do zniszczenia karoserii, a następnie auta.

Renowacja lakieru Kraków nie tylko go zabezpiecza, ale również pozwala na przywrócenie karoserii jej oryginalnego, głębokiego koloru.

Jak dbać o powłokę lakierniczą po renowacji?

Jeżeli zależy Państwu na wydłużeniu efektu działania korekty, warto po renowacji lakieru dodatkowo go zabezpieczyć. W tym celu można skorzystać z wosku, powłoki ceramicznej lub specjalnej folii ochronnej. Dzięki temu efekt renowacji będzie widoczny nie tylko dłużej, ale również będzie bardziej intensywny, a auto będzie wyglądało niemal jak nowe.

Dla zachowania efektów renowacji należy pamiętać również o  odpowiednim myciu auta. Należy całkowicie zrezygnować  z wizyt na myjniach szczotkowych, nie należy trzymać myjek ciśnieniowych zbyt blisko karoserii (dla korzystających z  myjni bezdotykowych).