BEZINWAZYJNA NAPRAWA USZKODZEŃ

Wyciąganie wgnieceń PDR Kraków

Wyciąganie wgnieceń PDR (ang. Paintless Dent Repair) to metoda usuwania wgnieceń z karoserii samochodu bez konieczności malowania i szlifowania powierzchni. Metoda ta polega na delikatnym masowaniu i naprawianiu wgnieceń za pomocą specjalistycznego narzędzia zwanej laską PDR oraz odpowiedniego oświetlenia, które umożliwia dokładną lokalizację wgnieceń.

skuteczna metoda

Dlaczego warto?

Metoda ta jest stosowana w przypadku małych wgnieceń powstałych na skutek uderzenia, gradobicia lub innych zdarzeń, które nie uszkodziły powłoki lakierniczej samochodu. Usuwanie wgnieceń PDR to szybka i skuteczna metoda, która pozwala na zachowanie oryginalnego wyglądu samochodu, a także może być tańszą alternatywą dla tradycyjnych metod naprawy.

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły:

Wyciąganie wgnieceń PDR w Krakowie

Wgniecenia na karoserii samochodu to ogrom nerwów i stresu dla właściciela auta. Nawet najbardziej uważny kierowca z winy innych uczestników ruchu drogowego może mieć uszkodzony pojazd. Dla wielu wgniecenie równoznaczne jest z koniecznością szpachlowania i lakierowania karoserii. To dość inwazyjna metoda, dlatego warto wiedzieć, że można zrobić to w znacznie prostszy sposób. W jaki? Tu niezawodna będzie metoda PDR polegająca na wypychaniu wgnieceń bez lakierowania. To naprawa blacharska warta uwagi.

Metoda wyciągania wgnieceń PDR jest nowoczesna i skuteczna, a jej efekty są widoczne wtedy, gdy cała procedura zostanie przeprowadzona przez doświadczonych specjalistów.

Kompleksowa obsługa i wyciąganie wgnieceń bez lakierowania? Profesjonalne podejście do klienta i rzetelne wykonanie usługi? To wszystko znajdziecie Państwo w warsztacie ERES Garage, który poza wyciąganiem wgnieceń PDR oferuje wiele innych, niezwykle przydatnych dla właścicieli pojazdów usług.

Czym jest metoda PDR?

PDR (z ang.Paintless Dent Repair) to nowoczesna metoda usuwania wgnieceń powstałych na metalowych elementach karoserii. Jest to usługa świadczona przez najlepsze zakłady blacharsko-lakiernicze.

Metoda PDR wymaga zastosowania specjalnych narzędzi i technik, pozwalających na zlikwidowanie wgnieceń o różnej wielkości. W zależności od sytuacji robi się to od spodu lub od góry. Stosowanie tej metody jest skuteczne, jednak wymaga mnóstwo czasu i wysiłku, prace muszą być prowadzone przy ostrym świetle emitowanym przez halogenowe lampy.

Metoda PDR powinna być stosowana wyłącznie przez specjalistów dysponujących odpowiednim sprzętem. Samodzielne usuwanie wgnieceń tym sposobem, bez wiedzy, doświadczenia i narzędzi może doprowadzić do trwałego uszkodzenia powłoki lakierniczej.

Jak wygląda usuwanie wgnieceń metodą PDR?

Zastosowanie metody PDR pozwala na usunięcie wgnieceń z karoserii samochodowej bez konieczności jej późniejszego lakierowania. Warto wiedzieć, że jest ona nawet o połowę tańsza niż tradycyjna metoda usuwania wgnieceń w karoserii.

Cała procedura może trwać zarówno kilka minut, jak i kilka godzin. To wszystko zależne jest od tego, jak skomplikowane są uszkodzenia. Nie jest to metoda inwazyjna w przeciwieństwie do klasycznego szpachlowania i lakierowania, w związku z czym auto w dalszym ciągu pozostaje bezwypadkowe, więc nie traci swojej wartości.

Zastosowanie lampy PDR pozwala dostrzec i usunąć nawet te niedoskonałości, które są niewidoczne dla oka.

Kluczem do skuteczności metody PDR jest wybór i zastosowanie odpowiedniego sposobu na usuwanie odkształceń wgniecionego metalu. Przy tej metodzie stosowane są specjalistyczne narzędzia takie jak:

 • młotek bezwładnościowy,
 • klej PDR do usuwania wgnieceń,
 • lampa PDR do wyciągania wgnieceń,
 • tablica liniowa refleksyjna do usuwania wgniotek,
 • mostek z adapterami,
 • podbijak,
 • grzybki do metody PDR.

Dzięki odpowiednim metodom i narzędziom specjalista może przywrócić elementowi jego pierwotny kształt.

Dlaczego stosowanie metody PDR to najlepsze rozwiązanie?

Metoda PDR szybko zyskuje sobie popularność. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jej stosowanie ma mnóstwo zalet.

Dlaczego metoda PDR to doskonałe rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na:

 • znacznie niższe koszty niż tradycyjne metody usuwania wgnieceń,
 • oszczędność czasu (pracę trwają maksymalnie kilka godzin – dla porównania w przypadku tradycyjnych metod może być to nawet kilka dni),
 • wykluczenie potrzeby ponownego malowania lub wypełniania,
 • brak ryzyka niedopasowania koloru,
 • zachowanie oryginalnego koloru lakieru i kształtu naprawianego elementu – dzięki temu wartość samochodu pozostaje niezmienna.

Metoda PDR wykonywana przez specjalistów jest skuteczna i bezinwazyjna, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców, którzy chcą szybko i skutecznie pozbyć się powstałych w karoserii wgnieceń.

Czy metoda ta ma jakieś wady? Nie, jeżeli wykonywana jest przez profesjonalistę, który będzie miał odpowiednie warunki do pracy oraz wiedzę i doświadczenie. W przeciwnym wypadku gdy zajmie się tym ktoś, kto o metodzie ma niewielkie pojęcie, zamiast naprawić wgniecenia, może doprowadzić do pogłębienia się uszkodzeń pojazdu.

Jakie wygniecenia można usunąć metodą PDR?

Metoda PDR sprawdzi się w usuwaniu niemal wszystkich wgnieceń pod warunkiem jednak, że nie doszło wcześnie do odpryśnięcia lakieru. Nie ma znaczenia wielkość wgniecenia. Jest to metoda którą można wykorzystać nawet przy uszkodzeniach powstałych na drzwiach czy na linii załamania blachy. Wgniecenia usuwane są bez potrzeby lakierowania danego elementu – dzięki temu auto nie traci na wartości, a jego naprawa nie trwa długo, nie jest również zbyt kosztowna.

Metoda PDR to doskonała alternatywa dla klasycznych napraw blacharskich. W przeciwieństwie do nich pozwala na zachowanie karoserii w nienagannym stanie.