CISZA, O KTÓREJ MARZYSZ

WYGŁUSZENIE SAMOCHODU KRAKÓW

Usługa wygłuszenia pojazdu polega na zredukowaniu hałasu wewnątrz samochodu poprzez zastosowanie specjalistycznych materiałów, które absorbują dźwięki i wibracje. Dzięki temu podróżowanie staje się cichsze i bardziej komfortowe, a także może mieć korzystny wpływ na zdrowie kierowcy i pasażerów poprzez zmniejszenie poziomu stresu i zmęczenia.

ulga dla twojej głowy i uszu

Cisza wewnątrz samochodu

Usługa wygłuszenia pojazdu to specjalistyczne działanie mające na celu zmniejszenie poziomu hałasu w samochodzie. Poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów redukowane są dźwięki pochodzące z układu wydechowego, silnika czy kół. Usługa ta może być szczególnie przydatna dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój podczas jazdy.

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły:

Skuteczne wygłuszenie samochodu w Krakowie

W wielu nowoczesnych autach producenci starali się oszczędzić na izolacji akustycznej, czego efektem jest hałas silnika czy opon, który może przeszkadzać i zdekoncentrować kierowcę w czasie jazdy. Na szczęście jest możliwość poprawy tej niedoróbki fabryki – warto znaleźć profesjonalne miejsce, które zajmie się skutecznym wygłuszeniem wnętrza pojazdu. Warto przy tym skorzystać z oferty niezawodnego warsztatu – ERES Garage.

Dlaczego w samochodzie jest tak głośno?

Nowoczesne pojazdy produkowane są z nieco skromniejszą izolacją akustyczną, co wynika nie tylko z potrzeby cięcia kosztów, ale również skrócenia czasu produkcji. Mniejsza izolacja związana jest także z potrzebą zmniejszenia masy pojazdu, która ma duży wpływ na osiągi, emisję oraz zużycie paliwa. Dawniej producenci umieszczali w pojazdach grube warstwy, dodatkowe gąbki i warstwy bitumiczne. Dziś zdarza się to już bardzo rzadko. Kierowca, który uważa, że kabinie jego samochodu jest za głośno, może na własną rękę zdecydować się na wygłuszenie wnętrza.

Wygłuszanie samochodu wykonywane jest przy pomocy specjalnych materiałów o właściwościach pozwalających na izolację dźwięku. Ich zastosowanie pozwala nie tylko odciąć wnętrze od uciążliwych hałasów z zewnątrz. Odpowiednie materiały pozwolą na uzyskanie dodatkowej izolacji termicznej, doskonale sprawdzą się również jako element zabezpieczający pojazd przed korozją.

Oddając pojazd w ręce specjalistów, możecie liczyć Państwo nawet na kilkanaście lat solidnego wyciszenia samochodu.

Jak wygłuszyć auto?

W wielu autach, szczególnie w SUV-ach największym źródłem hałasu są opony, dlatego profesjonaliści wygłuszanie rozpoczynają najczęściej od nadkoli. Kolejny problem związany z dużym hałasem to drzwi – w niektóre wystarczy puknąć, by usłyszeć charakterystyczny (pusty) blaszany dźwięk. Dodatkowe wyciszenie drzwi pozwoli na ograniczenie dźwięków docierających z zewnątrz do wnętrza kabiny.

Ważnym elementem wyciszenia auta jest także wygłuszenie podłogi – wbrew powszechnie panującej opinii dotyczy to każdego pojazdy nie tylko tego w wersji 4×4.

Blaszane brzmienie w czasie opadów czy silny szum wiatru to irytujące dźwięki, które słychać we wnętrzu auta, gdy dach nie jest właściwie wygłuszony.

Sporym generatorem hałasu w aucie jest również bagażnik oraz wnętrza koła zapasowego – z tego też względu miejsca te przy wygłuszeniu auta nie mogą zostać pominięte.

Dlaczego warto wyciszyć wnętrze samochodu?

Czy warto wyciszyć kabinę samochodu? Jak najbardziej tak, ponieważ dzięki temu można zwiększyć komfort nie tylko kierowców, ale również  pasażerów w czasie jazdy, zarówno na krótkich miejskich trasach, jak i w czasie dłuższych podróży z dużą prędkością po autostradach. W wielu osobach nadmierny hałas wywołuje stres i rozdrażnienie, więc im go będzie mniej tym w lepszych warunkach, spokojnie kierowca będzie w stanie dotrzeć do celu.

Wyciszone wnętrze z całą pewnością doceni także każdy audiofil. Dzięki temu zestaw audio będzie grał bez zarzutu. To również dobra opcja dla biznesmenów, którzy często w czasie jazdy przez zestaw głośnomówiący przeprowadzają istotne rozmowy biznesowe.

Co daje profesjonalne wyciszenie pojazdu? Dzięki niemu w kabinie nie jest słyszalny hałas silnika, zostają zniwelowane również odgłosy docierające z zewnątrz.

Po wygłuszeniu auta w naturalny sposób zwiększa się też masa pojazdu. To, o ile zależy przede wszystkim od tego, jakie materiały zostaną zastosowane. Średnio szacuje się jednak wzrost wagi o co najmniej 20-30 kg.

Po profesjonalnym wygłuszeniu pojazdu poziom hałasu zmniejsza się o około 4 dB. Warto jednak pamiętać o tym, że pomiar wartości hałasu wykonywany jest według skal logarytmicznych, co oznacza, że w rzeczywistości głośność uciążliwych dźwięków zmniejsza się nawet trzykrotnie.

Czy zawsze konieczne jest wygłuszenie całego pojazdu?

Wielu kierowców zastanawiając się nad skorzystaniem z usługi wygłuszania pojazdu, nie jest świadoma tego, że nie zawsze by osiągnąć optymalny komfort, konieczne jest wygłuszanie całego pojazdu. Czasem wystarczy tylko kilka wyciszonych elementów, aby jazda nie była uciążliwa.

W przypadku aut z naturalnie cichym silnikiem głównym źródłem hałasu są opony i układ wydechowy – w takim przypadku wystarczy jedynie wygłuszenie samej podłogi.

Przy samochodach gdzie głównym źródłem hałasu jest pęd powietrza, trzeba nie tylko wyciszyć drzwi i dach, ale również skontrolować szczelność wszystkich uszczelek. A w przypadku aut z głośnymi silnikami problem rozwiąże wyciszenie przestrzeń pomiędzy kabiną pasażerską a komorą silnika.

Wygłuszanie samochodu z ERES Garage

Wielu kierowców ceni sobie ciszę  wewnątrz pojazdu, dlatego też coraz częściej decydują się skorzystać z usługi wyciszania pojazdu. To możliwość zapewnienia sobie komfortowej podróży.

Komu powierzyć wygłuszenie wnętrza pojazdu? Stawiając na wysoką jakość wykonania usługi, zastosowanie najlepszych materiałów i pełen profesjonalizm warto powierzyć to zadanie niezawodnemu warsztatowi ERES Garage.