ZAPRASZAMY DO NASZEGO WARSZTATU

Wulkanizacja i wymiana opon Kraków

Wiele osób zapytanych o to, czym jest wulkanizacja odpowie, że jest to miejsce, w którym naprawiane są opony. Tak naprawdę jednak jest to znacznie więcej niż sama wymiana opon. Procesy wulkanizacji mają większy wpływ na rynek motoryzacyjny, niż mogłoby się wydawać. Czym tak naprawdę jest wulkanizacja Kraków?

WULKANIZACJA KRAKÓW

Darmowe przechowanie opon

Masz dość przewożenia swoich opon? Nie masz ich gdzie przechowywać? Skorzystaj z darmowej przechowalni opon w warsztacie ERES Garage!

Jeśli wymienisz opony w naszym warsztacie, możesz zostawić je u nas i nie martwić się koniecznością ich przechowywania do kolejnego sezonu - będą na Ciebie czekać w przeznaczonym do tego pomieszczeniu, w którym panują odpowiednie warunki.

Skontaktuj się z nami i wybierz dogodny termin na wymianę opon w swoim samochodzie!

Cennik wymiany opon z wyważeniem

Pojazd osobowy - felga stalowa

Średnica felgi Cena / 1 szt.
12’’ – 14’’
30 zł
15’’ – 17’’
35 zł

Pojazd osobowy - felga aluminiowa

Średnica felgi Cena / 1 szt.
12’’ – 15’’
38 zł
16’’
43 zł
17’’
47 zł
18’’
52 zł
19’’
63 zł
20’’
76 zł
21’’ - 24’’
87 zł
Felga nieprzelotowa
54 zł

Pojazd typu Suv, Van, Crossover

Średnica felgi Cena / 1 szt.
15’’ – 16’’
48 zł
17’’
53 zł
18’’
57 zł
19’’
70 zł
20’’
83 zł
21’’ - 24’’
91 zł
15’’ - 17’’ Off road
74 zł

Pojazd typu Bus, Dostawczy

Średnica felgi Cena / 1 szt.
12’’ – 15’’
56 zł
15’’ – 17’’
59 zł

Usługi dodatkowe do wymiany opon

Usługa Cena / 1 szt.
Wymiana z czujnikiem ciśnienia w kole (TPMS)
10 zł
Opona typu RFT
10 zł
Cennik przechowywania opon i kół

Dla osób wymieniających opony w naszym warsztacie, przechowywanie jest darmowe.

Przechowywanie 13’’ - 16’’ 17’’ - 18’’ 19’’ - 22’’
Opona
40 zł
45 zł
50 zł
Opona + felga
45 zł
50 zł
60 zł
Cennik usług dodatkowych
Usługa Cena
Naprawa opony
od 30 zł
Worek na opony
3 zł
Utylizacja opony
7 zł
Wymiana zaworu
od 5 zł
Pompowanie koła azotem
5 zł
Uszczelnienie rantów felgi
30 zł
Mycie opon
25 zł
Mycie opon z felgami
40 zł
Konserwacja opony
15 zł
Usunięcie śruby zabepieczajacej
od 100 zł
Usługa TPMS Cena
Kontrola działania czujnika
10 zł
Kalibracja / Klonowanie / Montaż czujnika
25 zł
Test komputerowy czujników OBD2
100 zł

Wymiana i serwis opon Kraków

Większość opon produkowanych współcześnie ze względu na zastosowane materiały jest trwała, solidna i odporna na uszkodzenia, to jednak kierowcom nie rzadko zdarza się uszkodzić. W takim przypadku jedynym słusznym rozwiązaniem jest wulkanizowanie uszkodzonej opony lub jeżeli naprawa nie jest możliwa, konieczna jest wymiana na nową.

Wulkanizacja to proces pozwalający na zregenerowanie opon poprzez uzupełnianie jej ubytków i wypełnianie dziur. Całą procedurę można przeprowadzić na dwa sposoby - na ciepło i na zimno.

Wulkanizacja na zimno to metoda bardzo szybka w wykonaniu i tania, z tego też powody wykonywana jest bardzo często pod warunkiem jednak, że opona nie została mocno uszkodzona. Poddana wulkanizacji na zimno opona może być użytkowana jeszcze przez kilkanaście miesięcy.

Wulkanizacja na gorąco to rozwiązanie, z jakiego należy skorzystać przy uzupełnianiu dużych ubytków. Jest to proces pozwalający na naprawę opony tak, by była solidna i wytrzymała, a efekt wulkanizacji utrzymywał się naprawdę bardzo długo. W związku z tym, że jest to dość skomplikowany proces, jest również dość kosztowny, za to opona po takiej naprawie może być bezpiecznie użytkowana jeszcze przez bardzo długi czas. Niezależnie od tego, czy stosowana jest wulkanizacja na zimno, czy na gorąco należy mieć na uwadze, że na jej skuteczność bardzo duży wpływ na rodzaj, miejsce oraz wielkość uszkodzenia opony. Może zdarzyć się tak, że w pewnych przypadkach wulkanizacja Kraków nie będzie miała najmniejszego sensu, a zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wymiana opony na nową.

Zestaw naprawczy czy wizyta u wulkanizatora?

Profesjonalny wulkanizator Kraków to najlepsze rozwiązanie do naprawy zniszczonej opony. Wielu kierowców zastanawia się jednak nad tym, czy stosowanie przenośnych zestawów naprawczych zamiast wizyty w profesjonalnym warsztacie ma sens. Przebicie opony to zdarzenie, które ciężko jest przewidzieć, a na pomoc w takiej sytuacji niekiedy trzeba dość długo poczekać. Jeżeli posiadamy koło zapasowe, nie ma większego problemu, wystarczy wymienić oponę i można jechać dalej. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu brak dodatkowego koła przenośni zestaw naprawczy pozwala na załatanie wielu ubytków. Warto jednak pamiętać o tym, że choć przenośne zestawy są niezwykle przydatne w nagłych sytuacjach, to jednak nawet pomimo ich zastosowania konieczna jest jak najszybsza wizyta w serwisie wulkanizacyjnym. Takie zestawy są skuteczne, jednak wyłącznie na krótki czas.

Wymiana opon Kraków - kiedy jest na to czas?

Choć nie ma w Polsce jednoznacznego przepisu, który określałby nakaz wymiany opon pomiędzy letnimi a zimowymi, to jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to niezwykle istotna czynność. Dlaczego? Dopasowanie opon do pory roku jest bardzo ważne dla zachowania bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego. Zima zbliża wielkimi krokami, warto więc już dziś pomyśleć o jak najszybszej wymianie opon!

Wymiana opon konieczna jest wraz z nadejściem kolejnego sezonu. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma przede wszystkim temperatura. Zaleca się wymianę opon na zimowe, gdy temperatura otoczenia spada poniżej 7°C. Zazwyczaj moment ten przypada na przełom listopada i grudnia, należy jednak liczyć się z tym, że pogoda bywa nieprzewidywalna, dlatego wymiana opon na zimowe może okazać się konieczna znacznie wcześniej. Podobnie wygląda to w przypadku zmiany opon z zimowych na letnie - należy zrobić to, gdy temperatura przekracza 7°C, co często ma miejsce na przełomie marca i kwietnia. Należy jednak pamiętać o tym, że choć temperatura jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o konieczności wymiany opon na sezonowe, to nie jest jedynym, jaki należy mieć na uwadze. Niezależnie od warunków pogodowych opony należy wymieniać zawsze wtedy, gdy wykazują one nawet najdrobniejsze oznaki zniszczenia.

O czym należy pamiętać przy wymianie opon?

W przypadku wymiany opon należy pamiętać o kilku dość istotnych kwestiach związanych nie tylko z jakością samych opon, ale również i miejscem, w którym zostanie to wykonane. To ma istotne znaczenie przede wszystkim dla zachowania odpowiedniej jakości i bezpieczeństwa jazdy.

Ze względu na zachowanie odpowiedniego komfortu jazdy, w czasie wymiany opon przyda się także wyważanie kół. To pozwoli zapobiec nieprzyjemnym wibracjom, które nie tylko utrudniają prowadzenie auta, ale również mogą doprowadzić do tego, że opony zużyją się bardzo szybko. Istotne jest także odpowiednie przechowywanie opon - jeżeli nie mamy możliwości znalezienia im odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły przetrwać lato/zimę bez utraty swoich właściwości, warto skorzystać z oferty warsztatu, który poza wymianą opon oferuje także ich przechowywanie.

Po wymianie opon powinno zostać również sprawdzone ciśnienie w każdej z nich. To ważne, ponieważ za niskie ciśnienie będzie się wiązało z większym zużyciem paliwa, natomiast zbyt wysokie doprowadzi do szybszego zatarcia się opon.