BLOG

Wpływ detailingu na wartość Twojego samochodu

Detailing samochodowy w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród kierowców chcących jeździć pięknym i zadbanym autem, ale również wśród tych, którym zależy na sprzedaży swojego pojazdu. Czy detailing wpływa na wartość samochodu w czasie sprzedaży? Czy odsprzedając auto, warto poddać je tego typu zabiegom?

Na czym polega detailing samochodowy?

Detailing to bardzo rozbudowany proces obejmujący szereg czynności, których celem jest podniesienie walorów estetycznych zarówno wnętrza, jak i zewnętrznej powłoki pojazdu. W czasie detailingu wykonuje się między innymi kompleksowe czyszczenie wnętrza, regenerację tapicerki czy polerowanie lakieru. Regularne wykonywanie detailingu pozwala nie tylko na dłużej zachować estetyczny wygląd pojazdu, ale również zwiększa jego rynkową wartość – to ważne dla właściciela pojazdu, szczególnie gdy będzie próbował go sprzedać.

Czy warto korzystać detailingu?

Detailing to usługa, w którą warto zainwestować z wielu różnych powodów. Skorzystają z niej nie tylko kierowcy, którzy przykładają dużą wagę do tego jak wygląda auto, z którego korzystają. Taka usługa to również bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy planują sprzedać swój pojazd. Zadbana powłoka lakiernicza, czyste i schludne wnętrz ez pewnością szybciej przyciągną potencjalnego klienta, umożliwiając tym samym zbywcy uzyskanie satysfakcjonującej ceny za sprzedaż pojazdu.Zadbane auto, które jest oczywiście sprawne techniczne szybko znajdzie nowego nabywcę, który będzie z przyjemnością nim jeździł.

Jak detailing wpływa na wartość samochodu?

Dobrze przeprowadzony detailing może znacząco wpłynąć na zwiększenie wartości samochodu. Jest to możliwe dzięki temu, że przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów poprawia estetykę auta zarówno jego zewnętrznej powłoki, jak i całego wnętrza.

Profesjonalne czyszczenie, polerowanie i zabezpieczenie powierzchni lakierniczej przeprowadzone przez specjalistę pozwalają usunąć niewielkie rysy, pozbyć się trudnych do samodzielnego usunięcia plam, osadów i innych defektów powierzchniowych, które sprawiają, że auto nie prezentuje się zbyt dobrze, przez co obniża się jego wartość rynkowa. Żaden kupiec nie zainteresuje się autem, które wygląda kiepsko.

Warto pamiętać, że detailing dotyczy zarówno wnętrza, jak i powłoki lakierniczej. Zanim auto trafi do sprzedaży, warto zadbać o jego wnętrze – potencjalny kupujący gdy zobaczy czyste, wypielęgnowane i zadbane wnętrze będzie miał mniejsze opory przed tym, by zapłacić za auto nieco wyższą cenę.

Detailing Kraków może pomóc podnieść wartość auta i dać szansę na sprzedanie go po nieco wyższej cenie pod warunkiem, że estetyka jest zestawiona w parze ze sprawnością techniczną, niskim przebiegiem itp.

Poddając auto zabiegom detailingowym, warto oddać je w ręce specjalistów, którzy poza tym, że dysponują odpowiednią wiedzą, mają również szereg najlepszych środków, dzięki którym auto może wyglądać niemal tak dobrze, jakby przed chwilą opuściło salon samochodowy.