BLOG

Jakie elementy samochodu warto zabezpieczyć folią PPF?

Niestety, w produkowanych współcześnie samochodach powłoki lakiernicze nie są już tak trwałe jak jeszcze kilkanaście lat temu. Na szczęście nie jest to duży problem, ponieważ na rynku dostępnych jest kilka ciekawych technik pozwalających na zabezpieczenie karoserii samochodu przed niewielkimi uszkodzeniami czy niszczącym działaniem czynników środowiskowych. Jednym z  najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie auta jest oklejenie go folią PPF – ta może być zaaplikowana na całej powierzchni auta, bądź tylko na wybrane jego elementy.

Które części samochodu warto okleić folią PPF?

Folia PPF to skuteczne i trwałe zabezpieczenie samochodu, które dodatkowo poprawia również jego estetykę. Całościowe oklejanie pojazdu jest dość kosztowne, dlatego nie każdy chce się zdecydować na umieszczenie folii PPF na całej powierzchni auta. Obniżając koszty, należy skupić się na oklejeniu tylko poszczególnych elementów pojazdu. Na które należy w szczególności zwrócić uwagę? Wybierając to, co będzie zabezpieczone folią należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie elementy samochodu są najbardziej narażone na uszkodzenie.

Reflektory

Każde auto musi być bardzo dobrze widoczne po zmroku – to ważne, ponieważ ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Z tego też względu warto zastanowić się nad zabezpieczeniem reflektorów folią PPF, która zapobiegnie matowieniu i mechanicznej degradacji lamp.

Reflektory można zabezpieczyć na dwa sposoby, w zależności od preferencji. Można wybrać folię bezbarwną lub przyciemniającą, przy czym należy liczyć się z tym, że ta dryga będzie nieco droższa.

Wnęki klamek

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo narażone na uszkodzenia są wnętrza klamek. Paznokcie, pierścionki, a nawet zanieczyszczenia znajdujące się we wnękach przyczyniają się do powstawania otarć, rys czy odprysków. Zapobiec temu może oklejenie tego elementu folią PPF.

Maska

W przypadku aut jednym z elementów najbardziej narażonym na zniszczenie jest maska samochodu. W tym przypadku największym problemem są odpryski od kamieni, ślady po ptasich odchodach czy pozostałości po owadach. W tych zanieczyszczeniach często zawarte są substancje przyczyniające się do powstawania odbarwień (czemu dodatkowo sprzyja bijące od silnika ciepło). Dlatego zabezpieczając auto warto na maskę zaaplikować folię PPF.

Zderzaki

Zderzaki to kolejny element w pojeździe, który jest narażony na uszkodzenia. W większości przypadków wykonane są z tworzyw sztucznych, przez co ich odporność na powstawanie rys jest znikoma. Utrzymaniu zderzaków w nienagannym stanie nie sprzyjają otarcia parkingowe czy odpryski kamieni. Dlatego każdy właściciel, który dba nie tylko o stan techniczny, ale i estetykę pojazdu powinien zastanowić się nad zabezpieczeniem zderzaków – najlepiej folią PPF.

Folia PPF Kraków to skuteczny sposób na zabezpieczenie auta i zachowanie na dłużej jego estetyki. Oklejanie nie musi obejmować całej powierzchni samochodu, można skupić się wyłącznie na tych elementach pojazdu, które są najbardziej narażone na zniszczenie w czasie użytkowania auta.