BLOG

Wizyta w ERES Garage po zakupie używanego samochodu

Wielu kierowców cieszy się nabywając nowe auto nawet jeżeli pochodzi ono z rynku wtórnego. Warto jednak pamiętać o tym, że taki pojazd wymaga dokładnego sprawdzenia. Dlatego, zanim będzie intensywnie eksploatowany powinien trafić do dobrego warsztatu najlepiej do ERES Garage, gdzie dokładnie zostanie sprawdzony pod kątem mechanicznym, a wszystkie płyny eksploatacyjne zostaną wymienione na nowe. W ERES Garage poza stanem technicznym można zadbać również o stan wizualny i zabezpieczenie powierzchni lakieru.

Co warto sprawdzić w warsztacie po zakupie używanego auta?

Choć po jeździe próbnej czy rozmowie z poprzednim właścicielem nie ma podejrzeń co do tego, że z pojazdem może dziać się coś niedobrego, to jednak zawsze kupując używane auto warto udać się z nim do ERES Garage, gdzie dokładnie  zostanie sprawdzony jego stan techniczny, a jeżeli zajdzie taka potrzeba usterki zostaną naprawione.

Co powinno zostać sprawdzone przy kontroli zakupionego auta z drugiej ręki w warsztacie? Skontrolowany zostaje między innymi stan ogumienia. Jeżeli opony są spękane a bieżnik wytarty, wówczas są one wymieniane na nowe, znacznie bezpieczniejsze do jazdy.

W warsztacie weryfikowany jest również stan układu hamulcowego, niezwykle ważnego przy zachowaniu bezpiecznej jazdy. Sprawdzany jest stan klocków i tarcz hamulcowych. Jeżeli te są zużyte lub nierówne, konieczna jest ich wymiana.

W używanym aucie konieczne jest też sprawdzenie stanu zawieszenia, szczególnie amortyzatorów, sprężyn oraz wahaczy. Są to elementy, od których zależy przyczepność auta oraz to jak się prowadzi, dlatego muszą być w pełni sprawne.

W ERES Garage każde używane auto trafiające na przegląd po zakupie poddawane jest wymianie wszystkich płynów eksploatacyjnych.

Poza płynami eksploatacyjnymi wymieniane są również filtry. Te w zależności od rodzaju są istotne nie tylko dla komfortu, ale i dla bezpieczeństwa jazdy. Najważniejszy jest filtr oleju oraz filtr paliwa. Dobrze jest przy okazji wymienić również filtr kabinowy. Ich wymiana nie jest droga i warto to zrobić przy okazji zakupu auta z drugiej ręki nawet jeżeli te poprzednie nie są jeszcze tak do końca zużyte.

Przegląd auta używanego po zakupie nie może obejść się oczywiście bez sprawdzenia stanu silnika i jeżeli zajdzie taka potrzeba wymiany paska rozrządu, pompy wody, napinacza oraz rolki. Pasek w używanym aucie należy wymieniać zawsze wtedy, gdy nie ma całkowitej pewności co do tego, kiedy ostatnio zrobił to poprzedni właściciel pojazdu.

W ERES Garage sprawdzane są także świece. Jeżeli są czyste i zdrowe pozostają na swoim miejscu. Jeżeli nie przy okazji przeglądu wymieniane są na nowe.

Nie tylko mechanika

W ERES Garage można nie tylko sprawdzić kompleksowo stan techniczny pojazdu, ale również zadbać o jego estetykę poprzez działania detailingowe takie jak korekta lakieru, zabezpieczenie lakieru folią PPF czy powłoką ceramiczną. Po kontroli i wszystkich niezbędnych naprawach można skorzystać z porządnego mycia detailingowego, odświeżającego wnętrze pojazdu po poprzednich użytkownikach.