BLOG

Sposoby na skuteczne zabezpieczenie lakieru

Zabezpieczenie lakieru samochodowego ma wiele zalet, przy czym jedną z najważniejszych jest to, że powłoka lakiernicza mniej się brudzi (a więc nie wymaga częstego mycia), przez co lakier znacznie wolniej się zużywa. Jest wiele środków ochronnych przeznaczonych do zabezpieczania karoserii samochodu. Tylko który z nich będzie działał najskuteczniej?

Dlaczego warto zabezpieczać lakier samochodowy przed uszkodzeniem?

Ochrona lakieru samochodowego jest bardzo ważna i to nie tylko ze względu na walory estetyczne. Zabezpieczona karoseria nie poddaje się łatwo szkodliwym, niszczącym czynnikom. Zastosowanie odpowiednich środków zabezpieczających sprawia, że zjawisko degradacji lakieru, jego nadmiernego zużycia i szybkiego matowienia zostaje wyeliminowane na dość długi czas. Karoseria zabezpieczona przez specjalistę doskonale będzie się prezentowała przez wiele lat.

Warto pamiętać o tym, że dbałość o wygląd zewnętrzny pojazdu z późniejszym czasie znacznie ułatwi jego sprzedaż, a także pozwoli osiągnąć wyższą kwotę sprzedaży. Nie bez przyczyny mówi się, że wielu kupujących nie kupuje rozumem, a oczami.

Kiedy zabezpieczyć lakier samochodowy? Tak naprawdę nie ma na to dobrego momentu. Zarówno zimą jak i latem powłoką lakierniczą powinna być odpowiednio chroniona przed panującymi o danej porze roki czynnikami atmosferycznymi i warunkami drogowymi. Dlatego zabezpieczenia na lakier można stosować zawsze wtedy, gdy uznamy to za zasadne i chcemy cieszyć się lśniącą powierzchnią lakieru.

Folia PPF – niezawodny sposób na zabezpieczenie lakieru samochodowego przed uszkodzeniami mechanicznymi

Otarcia krzaków czy odpryski kamieni potrafią wyrządzić sporo nieodwracalnych szkód na powierzchni lakieru. Aby zapobiec tym i innym uszkodzeniom warto swoje auto zabezpieczyć przy wykorzystaniu folii PPF. Ta w zależności od potrzeb może być zastosowana na całe auto, można jednak okleić nią tylko wybrane fragmenty pojazdu.

Dlaczego folia PPF to najskuteczniejsze rozwiązanie do zabezpieczenia lakieru samochodu? Jest to materiał przezroczysty, który nie tylko nie zmienia wyglądu lakieru, ale również ma właściwości samoregenerujące, co sprawia, że stanowi dobre zabezpieczenie przed wieloma uszkodzeniami mechanicznymi przez dość długi czas.

Oklejając folią PPF całe auto należy liczyć się z tym, że będzie to dość kosztowne przedsięwzięcie, jednak jest to jeden z najlepszych sposobów ochrony lakieru na długi czas.

Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną

Nie tylko folia PPF jest dobrym sposobem na zabezpieczenie lakieru. Równie dobrze sprawdzą się powłoki lakiernicze. Te będą niezawodne w ochronie karoserii przed działaniem agresywnej chemii, blaknięciem czy mikrorysami (te bardzo często powstają w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu). Powłoki ceramiczne świetnie ochronią lakier również przez niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych (sól drogowa, kwaśne deszcze, ptasie odchody itp.).

Decydując się na powłokę ceramiczną, można zyskać ochronę karoserii nawet do 5. lat. Powłoka ceramiczna jest znacznie trwalsza niż popularne wysoki, ponieważ łączy się ze strukturą lakieru, a nie tylko z jego powierzchnią.