BLOG

Oklejanie samochodu – przegląd zalet

Oklejanie samochodu w ostatnim czasie jest coraz częściej wykorzystywaną formą zabezpieczania karoserii samochodowej przez różnego rodzaju uszkodzeniami. Jednak folia ma znacznie więcej zalet niż tylko ochronna. Dzięki niej stosunkowo niewielkim kosztem (a zmiana koloru samochodu do najtańszych nie należy) można całkowicie odmienić wygląd pojazdu, a potem ponownie go zmienić – folia nadaje się bowiem do usuwania z karoserii bez powodowania jej uszkodzeń. Dlaczego taka forma zabezpieczania pojazdu to najlepsze możliwe rozwiązanie?

Czy warto oklejać folią samochód?

Folie do oklejania samochodów stają się coraz popularniejsze, co nie dzieje się bez przyczyny. Jest to bowiem nie tylko stosunkowo tani, ale i skuteczny sposób zarówno na ochronę karoserii auta (przed promieniowaniem UV, brudem, kamieniami itp.) jak i zwiększenie walorów estetycznych pojazdu.

Estetyczne i praktyczne – tak najprościej można określić oklejanie folią samochodów chroniącą auto przed blaknięciem powłoki lakierniczej i ewentualnymi szkodami, co pozwala na zachowanie jego wysokiej ceny w razie ewentualnej sprzedaży.

Oklejanie auta to znacznie tańszy sposób na zmianę estetyki pojazdu – profesjonalne lakierowanie jest zdecydowanie droższe. Nowa powłoka lakiernicza w przeciwieństwie do folii nie może być usunięta w łatwy sposób, gdy tylko zechcemy ponownie zmienić wygląd pojazdu lub powrócić do jego pierwotnego.

Jakie zalety ma oklejanie samochodu folią?

Oklejanie samochodów folią to rozwiązanie o wielu zaletach, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Folia na samochód ma bardzo różne zastosowanie. Większość kojarzy ją z reklamą będącą ruchomą ekspozycją, co jest jak najbardziej prawdą. Taka folia jednak nie tylko wpływa na estetykę auta, ale również dodatkowo je zabezpiecza, między innymi przez mikrozarysowaniami, blaknięciem lakieru czy innymi uszkodzeniami spowodowanymi przez czynniki atmosferyczne.

Folie przeznaczone do oklejania samochodów produkowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przy wsparciu bogatej palety kolorystycznej, dzięki czemu możliwości stworzenia wzoru czy barwy na niej są w zasadzie niemal nieograniczone. Dużą zaletą takiej folii jest nie tylko jej estetyczny wygląd i właściwości ochronne. Taka specjalna folia doskonale dopasuje się nawet to skomplikowanych kształtów, co pozwala na estetyczne i bardzo dokładne pokrycie (a tym samym zabezpieczenie) karoserii każdego samochodu.

Folia to szybki i bezpieczny sposób na zmianę koloru auta, który co najważniejsze jest w pełni odwracalny. Na karoserii w czasie ściągania folii nie powstają zastosowania, nie ma również na niej śladu po kleju. To istotne dla osób, którym marzy się częsta zmiana wizerunku pojazdu.

Dzięki folii, która ma właściwości hydrofobowe, znacznie łatwiejsze staje się utrzymanie auta w czystości. Brud nie przylega tak ściśle do lakieru, a jego usunięcie jest szybsze, prostsze i nie wymaga zbytniego wysiłku.

Folia na samochód Kraków to świetny sposób na zabezpieczenie pojazdu, a także na zmianę jego estetyki. Jest to produkt wysokiej jakości odpowiednio zaaplikowany, daje wysoką ochronę karoserii pojazdu przed różnego rodzaju uszkodzeniami.