BLOG

Ile kosztuje zabezpieczenie samochodu folią PPF?

Oklejanie samochodu folią PPF w Krakowie to usługa, z której kierowcy korzystają coraz częściej. To dobry sposób na zabezpieczenie karoserii samochodu przed destrukcyjnym wpływem różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Oklejania auta folią PPF ma wiele zalet, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Z jakimi kosztami należy się liczyć decydując się na zabezpieczenie samochodu folią PPF?

Dlaczego warto zdecydować się na oklejenie pojazdu folią PPF?

Coraz więcej kierowców nie zważając na koszty decyduje się na oklejenie swojego auta folią PPF. Skąd tak dużą popularność tego sposobu zabezpieczania karoserii? Bierze się to przede wszystkim z tego, że folia nie tylko chroni lakier przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, ale również poprawia estetykę auta, które jest idealnie lśniące, jakby dopiero wyjechało z salonu.

Dlaczego warto skorzystać z zabezpieczenia karoserii folią PPF? To dobre zabezpieczenie powierzchni lakieru przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi czy blaknięciem lakieru. Dzięki niej auto długo prezentuje się estetycznie, tym bardziej że folia PPF ma zdolność do samoregeneracji. Dodatkowym atutem takiej folii jest też to, że nie ma potrzeby woskowania auta, a utrzymanie go w czystości będzie znacznie łatwiejsze.

Warto wspomnieć o tym, że folia PPF może być stosowana zarówno do zabezpieczenia pojazdów używanych, jak i nowych pochodzących z salonu.

Koszty zabezpieczenia samochodu folią PPF w ERES Garage

Jakie będą koszty oklejenia samochodu folią PPF? Kwota do zapłaty może być zróżnicowana, ponieważ wszystko zależy od tego, czy folia będzie zaaplikowana na całej powierzchni auta, czy tylko na wybranej jego części. Jak to wygląda w przypadku zabezpieczania karoserii w ERES Garage?

Najbardziej kosztowne będzie oklejenie full front obejmujące maskę, błotniki, zderzak, lampy, przód, lusterka oraz słupki A. Koszt takiej pełnej aplikacji folii PPF rozpoczyna się od 4000 zł. Oklejanie front bikini obejmujące 1/3 maski, 1/3 przednich błotników, a także przednie lampy kosztuje co najmniej 1500 zł.

W zależności od potrzeb nie trzeba aplikować foli PPF na całe auto – można zabezpieczyć tylko jego wybrane elementy, wówczas koszty będą zdecydowanie niższe:

  • progi bagażnika, wnęki klamek, wyświetlacze, detektory wewnętrzne – koszt od 150 zł,
  • oklejanie słupków B, lampy (oklejane bezbarwną folią) – koszt od 300 zł,
  • szyberdach, lampy (oklejane folią przyciemniającą) – koszt od 400 zł,
  • szyba czołowa – koszt od 800 zł.

W ERES Garage  istnieje możliwość oklejenia całego pojazdu w folii o matowym wykończeniu, można również zdecydować się na oklejenie dachu folią, która będzie zmieniała kolor. W obu przypadkach nie da się jednak określić widełek cenowych, ponieważ koszty ustalane są indywidualnie z klientem na etapie powstawania zlecenia.

Każdy samochód jest inny podobnie jak potrzeby ich właścicieli. Dlatego chcąc się dowiedzieć, ile należy zapłacić za oklejenie auta folią PPF, warto bezpośrednio skontaktować się z przedstawicielem ERES Garage w celu uzyskania pełnej wyceny.