BLOG

Czym jest detailing samochodowy i dlaczego jest ważny?

Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez samochodu, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Nie ma co kryć, własne auto to zdecydowanie wygodniejsze i szybsze rozwiązanie niż komunikacja miejska. Jednak aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się po drogach należy odpowiednio zadbać o auto. W jaki sposób? Wartym rozważenia rozwiązaniem jest detailing samochodowy.

Czym jest detailing samochodowy?

Czym jest detailing? Najprościej można powiedzieć, że jest to czyszczenie, konserwacja oraz renowacja pojazdu. Może on obejmować całe auto (zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną powłokę) lub tylko jego wybrane elementy. Detailing to sposób nie tylko na podniesienie walorów estetycznych i użytecznych pojazdu.

Detailing przeznaczony jest wbrew pozorom nie tylko dla samochodów używanych. Usługa często jest wykonywana również na nowych autach, gdyż te często ulegają uszkodzeniom w postaci mikrozarysowań. Detailing nie tylko je usuwa, ale również dodatkowo zabezpiecza pojazd przed kolejnymi uszkodzeniami oraz negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Dlaczego warto korzystać z detailingu?

Korzystanie z detailingu ma mnóstwo zalet – dotyczy to zarówno aut używanych jak i tych nowych pochodzących wprost z salonu (które też w czasie transportu są narażone na uszkodzenia), dlatego warto w miarę możliwości regularnie z niego korzystać.

Jakie są największe atuty detailingu samochodowego? To przede wszystkim:

  • skuteczne zabezpieczenie elementów pojazdu,
  • zwiększenie odporności karoserii samochodowej na uszkodzenia,
  • zachowanie na dłużej wartości auta,
  • wyższy komfort użytkowania pojazdu.

Zabiegi detailingowe to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą, by ich auto prezentowało się nienagannie, niemal tak idealnie jak wyglądało w stanie fabrycznym. W przypadku używanych samochodów dobrze wykonany detailing sprawia, że wyglądają niemal jak nowe. W przypadku przeprowadzania usługi na nowych autach można w ten sposób usunąć mikrozarysowań powstałe w czasie transportu samochodu oraz zabezpieczyć karoserię przed wpływem czynników atmosferycznych.

Detailing samochodowy Kraków to nie tylko powłoka lakiernicza. To również dbałość o wnętrze, dokładne jego czyszczenie, renowacja tapicerki (o ile taka jest potrzeba) czy impregnacja wszystkich elementów skórzanych, czy z tworzyw sztucznych, które pod wpływem działania promieni słonecznych mogłyby ulec uszkodzeniu.

Czy detailing można wykonać samodzielnie?

W teorii detailing mając odpowiednie narzędzia i umiejętności, można przeprowadzić samodzielnie. Jednak zdecydowanie lepszym posunięciem będzie zlecenie wykonania tego zadania profesjonalnym firmom zajmującym się detailingiem, które mają dostęp do najlepszej jakości preparatów  i posiadają ogrom wiedzy i doświadczenia w branży pielęgnacji samochodów.

Dlaczego warto korzystać z usługi detailingu? Jest ona niezwykle ważna i potrzebna, ponieważ to właśnie dzięki niemu można poprawić komfort i co ważne bezpieczeństwo jazdy. Skorzystanie z detailingu będzie również niezawodnym sposobem na to, by auto na dłużej zachowało swoją wartość.