BLOG

Folia PPF czy powłoka ceramiczna?

Odpryski kamieni, zmienne warunki atmosferyczne czy niewłaściwe korzystanie z myjni to tylko niektóre z zagrożeń, które mogą doprowadzić do uszkodzenia lakieru samochodu. Każdy kierowca, któremu zależy na estetyce pojazdu, powinien o niego w odpowiedni sposób zadbać. Zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniem można na kilka sposobów – to tych najpopularniejszych zaliczana jest powłoka ceramiczna oraz folia PPF. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Powłoka ceramiczna – co warto o niej wiedzieć?

Kierowcy korzystający z profesjonalnej ceramiki lakieru mogą zyskać piękną karoserię, wyglądającą jakby auto wyjechało wprost z salonu. Co ważne, jeśli powłoka zostanie zaaplikowana w sposób prawidłowy, efekt utrzymuje się przez wiele lat.

Samochody z powłoką ceramiczną są łatwiejsze w pielęgnacji, ich kolor jest intensywniejszy, a powłoka bardziej szklista. Dodatkowo zabezpieczony w ten sposób lakier jest dobrze chroniony przed szkodliwym działaniem promieni UV, zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy silnie działającymi preparatami chemicznymi.

Folia PPF – czy to dobre zabezpieczenie powłoki lakierniczej?

Folia PPF Kraków jest alternatywą dla powłoki ceramicznej, która doskonale chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi – jest znacznie skuteczniejsza niż jakakolwiek inna forma zabezpieczania lakieru. Folia dostępna jest w wersji kolorystycznej i bezbarwnej – dzięki temu barwa lakieru nie będzie się zmieniała.

Grubość folii PPF jest większa niż grubość lakieru, dlatego tak skutecznie będzie chronić lakier przed rysami, odpryskami kamieni, delikatnymi otarciami czy drobnymi szkodami parkingowymi.

Warto również podkreślić, że folia ochronna ma zdolność do samoregeneracji. Co to oznacza w praktyce? Otóż dzięki takiemu rozwiązaniu problem psujących estetykę lakieru rys zniknie na długi czas.

Folia PPF czy powłoka ceramiczna – które rozwiązanie wybrać, aby jak najlepiej ochronić lakier?

Powłoka ceramiczna czy folia PPF co warto wybrać?  W tym przypadku wybór zależny jest od efektów, jakie mamy zamiar osiągnąć.

Powłoka ceramiczna Kraków doskonale będzie się sprawdzała w ochronie lakieru przed zabrudzeniami. Zanim jednak zostanie zaaplikowana, konieczne jest bardzo dokładne wyczyszczenie miejsca, na które zostanie naniesiona. Powłoka ceramiczna będzie stanowiła pewnego rodzaju barierę, dzięki czemu lakier będzie bardziej odporny na zabrudzenia, a przy tym jego kolor stanie się głębszy i bardziej intensywny. Powłoka ceramiczna ma też właściwości ochronne, jednak zabezpiecza lakier tylko przed promieniowaniem UV i mikro zarysowaniami.

Znacznie lepszym rozwiązaniem niż powłoka ceramiczna jest folia PPF. Ta znacznie lepiej chroni lakier przed zarysowaniami, ale również dzięki zdolności do samoregeneracji (samoczynnego wypełniania powstałych mikrouszkodzeń) chroni pojazd przez naprawdę długi czas.

Dodatkowo aplikacja folii jest znacznie trwalsza niż powłoki ceramicznej – wpływ na to ma między innymi fakt, że folia jest nieco grubsza niż oryginalna powłoka lakieru. Folia tylko zabezpiecza auto, nie ma wpływu na pogłębienie jego kolorystyki.