BLOG

Mycie detailingowe czy myjnia bezdotykowa?

Zawsze gdy tylko skończy się zima kierowcy powinni ze szczególną uwagą zadbać o estetykę swojego pojazdu – tu sama wizyta w myjni może być niewystarczająca. Poza starannym umyciem auta niezbędne jest też ich odpowiednie zabezpieczenie, co da efekty na długi czas. Co warto wybrać – umyć auto w myjni bezdotykowej czy może skorzystać z mycia detailingowego?

Mycie detailingowe auta – co warto wiedzieć?

Mycie detailingowe w Krakowie obejmuje dokładne usunięcie wszystkich zabrudzeń z powierzchni pojazdu, z wykorzystaniem odpowiednich metod i profesjonalnych preparatów czyszczących. Dodatkowo w czasie detailingu usuwane są mikro uszkodzenia lakieru, a karoseria zostaje dodatkowo zabezpieczona przed zniszczeniem, co pozytywnie wpływa też na późniejszą łatwość jej czyszczenia.

To, że mycie detailingowe jest znacznie skuteczniejsze niż pozostałe metody,nie oznacza, że należy zrezygnować z korzystania z myjni bezdotykowej. Wręcz przeciwnie – auto powinno być czyszczone regularnie, a przy tym okresowo poddawane detailingowi, który doczyści auto, a przy tym dobrze je zabezpieczy.

Dlaczego warto korzystać z myjni bezdotykowych?

Regularne mycie samochodu ma wiele zalet – chodzi tu nie tylko o estetykę pojazdu, ale i stan jego lakieru. Samochód można myć samodzielnie na posesji, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnych myjni – najlepiej tych bezdotykowych. Auto w ten sposób będzie wyczyszczone dokładnie bez wysiłku i zaangażowania ze strony kierowcy.

Dlaczego warto korzystać z myjni bezdotykowej, a nie ręcznej? Otóż chodzi tu przede wszystkim o optymalne dopasowanie ciśnienia wody indywidualnie do danego auta. To sprawia, że ryzyko uszkodzenia lakieru jest znacznie mniejsze niż w przypadku myjni ręcznej.

Jedną z największych zalet myjni bezdotykowej jest to, że kierowca ma pełną kontrolę nad całym procesem mycia. Warto jednak wiedzieć, że ta metoda wymaga nieco wiedzy i doświadczenia, aby dokładnie usunąć z powierzchni karoserii wszystkie zabrudzenia.

Mycie bezdotykowe pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z każdego elementu auta, w tym z podwozia, opon czy felg.

Co wybrać – mycie detailingowe czy myjnię bezdotykową?

Choć stosowanie myjni bezdotykowej bez wątpienia ma sporo zalet, to jednak chcąc utrzymać lakier w jak najlepszym stanie warto poddawać go co jakiś czas kompleksowemu czyszczeniu – tu niezawodnie będzie się sprawdzało mycie detailingowe. Warto pamiętać, że dokładne mycie to tylko połowa sukcesu, dlatego też dobrze jest zdecydować się na detailing polegający nie tylko na usunięciu zabrudzeń, ale również mikrouszkodzeń i zabezpieczeniu powierzchni lakieru. Z odpowiednio zabezpieczonej karoserii znacznie łatwiej będzie później usunąć wszelkie zabrudzenia.

Ze względu na to, że mycie detailingowe jest pracochłonne i kosztowne nie trzeba korzystać z niego zawsze, gdy pojazd wymaga czyszczenia. Dobrze jest jednak wykonywać detailing przynajmniej co jakiś czas, aby właściwie zabezpieczyć auto.