BLOG

Dlaczego warto zabezpieczyć samochód folią PPF?

Zabezpieczenie samochodu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych jest bardzo ważne, niezależnie od pory roku. Stosując właściwe zabezpieczenia, można dłużej cieszyć się nie tylko idealnym wyglądem pojazdu, ale również bardzo dobrym stanem technicznym, co jak wiadomo, bezpośrednio przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jednym z najlepszych sposobów na ochronę auta przed wieloma uszkodzeniami i zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jest folia PPF.

Folia PPF – najważniejsze informacje

Wiele lat temu folie PPF stosowane były przede wszystkim w wojsku, jako środek chroniący helikoptery czy transportery. Dziś ze względu na liczne zalety stosowana jest powszechnie w cywilnym przemyśle motoryzacyjnym.

Taka folia ochronna na samochód będzie się sprawdzać bardzo dobrze zarówno przy niewielkich samochodach osobowych, jak i tych zdecydowanie większych, dostawczych i ciężarowych.

Folia PPF jest materiałem niezwykle wytrzymałym, dającym bardzo dobrą ochronę między innymi przed:

  • negatywnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego na lakier,
  • szkodami parkingowymi,
  • rysami,
  • odpryskami,
  • działaniem środków chemicznych,
  • zabrudzeniami pozostawionymi przez owady,
  • zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Dlaczego warto stosować folię PPF?

Folia PPF ma wiele cennych właściwości, więc w wielu przypadkach będzie idealnym sposobem na zabezpieczenie pojazdu przed wieloma typami uszkodzeń. To bardzo dobry sposób przede wszystkim na ochronę przed zarysowaniami, uderzeniami kamieni czy otarciami.

Folie PPF poza tym, że dość dobrze sprawdzają się przy ochronie lakieru, to jeszcze mają właściwości hydrofobowe. To właśnie dzięki nim znacznie łatwiej jest utrzymać pojazd w nienagannej czystości, a wszelkie pojawiające się zabrudzenia można usunąć szybciej i efektywniej.

Folia PPF zabezpiecza lakier i wbrew opinii, którą można często usłyszeć, a która jest całkowicie błędna, nie wchodzi ona w żadne stałe reakcje z karoserią. A to oznacza, że jest całkowicie bezpieczna w zastosowaniu, a jej demontaż nie będzie wiązał się z powstawaniem uszkodzeń na powierzchni lakieru.

Dobrej jakości folia na auto Kraków, nałożona przez specjalistę zawsze pozostanie transparentna (niektóre PPF niskiej jakości po czasie żółkną – tych należy bezwzględnie unikać). Auto zabezpieczone przy pomocy folii PPF nie zmienia swojego koloru.

Folia PPF wykazuje wysoką odporność na działanie chemii samochodowej, więc można poddawać auto zabiegom czyszczącym bez obaw, że struktura PPF zostanie zniszczona, a tym samym zaburzona skuteczność jej ochrony.

Decydując się na aplikację folii PPF warto wcześniej skorzystać z usługi auto detailingu. Dzięki temu powierzchnia zostanie odpowiednio przygotowana, co sprawi, że nie tylko aplikacja będzie łatwiejsza, ale przede wszystkim znacznie trwalsza. Folia bez ryzyka powstania uszkodzeń może zostać usunięta w dowolnym momencie.

Bez wątpienia jedną z istotniejszych zalet nowoczesnych folii PPF jest zdolność do samoregeneracji. Co to oznacza? Otóż niewielkie zarysowania, jakie powstały na jej powierzchni pod wpływem, ciepła zabliźniają się samodzielnie.

Położenie folii PPF trawa zazwyczaj od 1-3 dni w zależności od tego, jaki obszar auta ma zostać nią pokryty. Teoretycznie folię ochronną można zaaplikować samodzielnie, jednak zdecydowanie lepszy rozwiązaniem będzie powietrzenie tego zadania specjalistom, dysponującym odpowiednim sprzętem, wiedzą oraz doświadczeniem.

Folia PPF Kraków aplikowana jest najczęściej na błotniki, przedni zderzak, lampy, lusterka, progi czy wnęki klamek.