BLOG

Czym jest auto detailing?

W ostatnich latach o auto detailingu mówi się naprawdę bardzo dużo. Auto detailing Kraków to nie tylko czyszczenie  i polerowanie karoserii. To tak naprawdę szereg czynności czyszczących i konserwacyjnych, stosowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Auto detailing to niezawodny sposób na całościową konserwację pojazdu, dzięki czemu dłużej można cieszyć się nie tylko jego sprawnością, ale i dobrym wyglądem. Warto pamiętać o tym, że kompleksowe dbanie o stan pojazdu przekłada się w dużej mierze na jego żywotność i bezawaryjność, a tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Podsumowując, auto detailing to szereg usług związanych z kompleksowym czyszczeniem pojazdu, dotyczący nie tylko jego zewnętrznej powierzchni. Usługa obejmuje również czyszczenie wnętrza samochodu. W przypadku dobrych serwisów i zastosowania profesjonalnych środków możliwe jest przywrócenie pojazdu stanu niemal identycznego jak ten fabryczny.

Auto detailing Kraków w praktyce

Usługa auto detailingu zawsze rozpoczyna się drobiazgowymi oględzinami pozwalającymi oszacować, co powinno zostać wykonane, by przywrócić pojazdowi jego niemal salonowy wygląd. Oczywiście po oględzinach klientowi przedstawiany jest kosztorys prac. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, wówczas mogą zostać rozpoczęte prace.

Zawsze pierwszym etapem jest mycie detailingowe, które jest znacznie dokładniejsze i skrupulatne od tego, wykonywanego w standardowej myjni. Dzięki odpowiednim środkom na tym etapie w bezpieczny dla karoserii sposób można usunąć trudne zanieczyszczenia w postaci smoły, owadów, różnego rodzaju osadów, żywicy, gumy, smoły czy lotnej rdzy. Czyszczeniu poddawany jest każdy element pojazdu.

Po myciu wstępnym przychodzi czas na znacznie dokładniejsze czyszczenie (stosowane jest tu np. glinkowanie) usuwające nagromadzony w porach lakieru brud, który jest niewidoczny dla oka.

Po starannym oczyszczeniu i osuszeniu lakieru kolejnym etapem w auto detailingu jest jego korekta i  zabezpieczenie. W wielu przypadkach ten etap pielęgnacji pojazdu jest najbardziej czasochłonny.

Ostatni etap w auto detailingu to czyszczenie wnętrza, bardzo dokładne, obejmujące elementy takie jak wyloty nawiewu, podsufitka, progi, tapicerka, mocowania foteli i pasów, szczeliny kanapy oraz wszystkie elementy ruchome znajdujące się w pojeździe. Auto jest nie tylko czyszczone, ale również zabezpieczane odpowiednimi środkami chroniącymi przed promieniowaniem UV.

Auto detailing Kraków – czy warto zdecydować się na usługę?

Auto detailing to wyjątkowa usługa, na którą warto się zdecydować. Nie tylko poprawi wygląd pojazdu zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, ale również odpowiednio zabezpieczyć wszystkie elementy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jeździe po sypkim podłożu itp.

Dla każdego kierowcy, któremu zależy na kompleksowym dbaniu o samochód, car detailing Kraków to idealna inwestycja.

Auto detailing to wydatek jednorazowy, za to efekty można podziwiać przez naprawdę długi czas.

Auto detailing Kraków – czy to usługa dla każdego samochodu?

Detailing jest usługą, która, choć najczęściej przeprowadzana jest na pojazdach używanych, może być również stosowana przy samochodach pochodzących wprost z salonu. Te również wbrew pozorom mogą posiadać drobne zarysowania, powstałe na etapie ich transportu, które warto usunąć jak najszybciej. To zapobiegnie powstawaniu poważniejszych rys w przyszłości.