BLOG

Zakup używanego samochodu, a jego odświeżenie

Może zdarzyć się sytuacja, w której zakupimy bardzo dobre pod względem technicznym auto, jednak jego wygląd będzie pozostawiał wiele do życzenia. Nieestetyczny wygląd pojazdu wcale nie musi być równoznaczny z rezygnacją z jego zakupu. Wybierając auto najważniejsze jest bezpieczeństwo – pojazd ma przede wszystkim nie zagrażać bezpieczeństwu kierowcy, jego pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Wygląd nie jest najważniejszy, choć dla wielu osób jest dość istotny. Najlepszym sposobem na odświeżenie używanego pojazdu jest poddanie go zabiegom detailingowym, wykonywanym przez doświadczone warsztaty, stosujące nowoczesne metody i preparaty.

Poprawa wyglądu zewnętrznego używanego auta

W jakim sposób poprawić zewnętrzny wygląd pojazdu? Prace należy zacząć przede wszystkim od lakieru, zlikwidowania wszelkich zarysowań czy odprysków. Poprzez usługi detailingowe można nadać mu na nowo blasku, dzięki czemu auto będzie wyglądało na znacznie nowsze, niż wskazywałby na to rok jego produkcji. Jeżeli kolor jest niezbyt ciekawy poprzez nowoczesne i mało inwazyjne sposoby można dokonać jego zmiany. Auto wówczas nie tylko będzie się prezentowało wyjątkowo oryginalnie, ale również zyska nową, błyszczącą i pozbawioną uszkodzeń powłokę lakierniczą.

Odświeżając wygląd zewnętrzny auta, warto zadbać także o dokładne wyczyszczenie i wypolerowanie reflektorów. Wbrew pozorom one również mają bardzo duży wpływ na to, czy auto prezentuje się atrakcyjnie, czy też nie.

Decydując się na poprawę wyglądu zewnętrznego pojazdu, warto korzystać z pomocy specjalistów, dysponujących nie tylko najlepszymi i bardzo profesjonalnymi środkami, ale i nowoczesnymi narzędziami pozwalającymi na przywrócenie pojazdowi jego pierwotnego wyglądu.

Odświeżanie wnętrza pojazdu

Kupując auto używane, można poprawić nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i wewnętrzny. Dbając o przywrócenie estetyki wnętrzu warto zadbać o kanapy – dokładnie je wyczyścić, a jeżeli wykonane są ze skóry, warto dodatkowo odpowiednio je zabezpieczyć. Oczywiście należy wyczyścić całe wnętrzu samochodu nie tylko jego kanapy, i to nie tylko wtedy, gdy widoczne są w jego wnętrzu plamy.

Tak wydawałoby się niepozorny detal, jak dywaniki, gdy wymienione zostaną na zupełnie nowe, mogą odmienić wygląd wnętrza auta. Również obicie kierownicy będzie nie bez znaczenia dla ogólnego wrażenia estetyki, jakie wywołuje wnętrze pojazdu. Decydując się na zmiany, warto wymienić również mieszek dźwigni zmiany biegów na nowy.

Gdzie najlepiej oddać używane auto do odświeżenia?

Jeżeli zależy Państwu na odświeżeniu używanego pojazdu, który poddany zostanie licznym zabiegom pielęgnacyjnym, by wyglądał niemal jak nowy, warto skorzystać z usług ERES Garage. To nie tylko miejsce, w którym można kompleksowo naprawić wszystkie usterki mechaniczne, ale również skorzystać z oferty detailingowej.

Oddając pojazd do odświeżenia, można skorzystać między innymi:

Kilka prostych, a zarazem skutecznych zabiegów może sprawić, że nawet najbardziej zaniedbane auto pochodzące z drugie ręki u nowego właściciela zyska nowy, estetyczny wygląd.