BLOG

Nie masz czasu zająć się sprzedażą auta?

Jak zyskać za sprzedaż samochodu jak najlepszą cenę? To wbrew pozorom proste. Należy odpowiednio przygotować auto do sprzedaży, mając na uwadze nie tylko jego stan techniczny, ale również estetyczny wygląd. Należy przy tym pamiętać, że znaczna część kupców w pierwszej kolejności oglądając auto będzie zwracała uwagę na jego perfekcyjny i nienaganny wygląd. Często może więc okazać się, że to jak wygląda auto, jest decydującym czynnikiem o tym, czy auto zostanie szybko sprzedane, a jego właściciel uzyska za nie korzystną cenę.

Dlaczego warto przygotować pojazd do sprzedaży?

Ze względu na oszczędności wielu kierowców zbywając swój pojazd, decyduje się na samodzielną sprzedaż, bez udziału komisu czy agentów. To być może pozwoli na oszczędność na prowizji, jaką należałoby uiścić pośrednikowi, jednak może też przyczyniać się do tego, że sprzedaż pojazdu będzie trwała nieco dłużej, a zainteresowanie ofertą będzie znikome. To może być spowodowane przez wiele czynników, między innymi przez cenę  czy niezbyt zachęcający do zakupu wygląd auta. Niekorzystne zdjęcia, na których samochód wygląda na zaniedbany, z pewnością nie będą zachęcały potencjalnego nabywcy z dokładniejszym zapoznaniem się z ofertą, nawet jeżeli auto jest w bardzo dobrym stanie technicznym.

Na szczęście jest na to skuteczne rozwiązanie. Jeżeli nie mamy sami czasu na perfekcyjne przygotowanie auta do sprzedaży, warto zadanie to zlecić specjalistom, którzy nie tylko przygotują pojazd, by wyglądał na zadbany i wypielęgnowany, ale również dokonają naprawy wszelkich możliwych usterek, a także wystawią ogłoszenie o sprzedaży auta. Takie rozwiązanie dla zbywcy pojazdu będzie z pewnością wygodnym rozwiązaniem (szczególnie gdy brak mu czasu, by zadbać o sprawy związane ze sprzedażą), ale również znacznie mniej kosztownym niż zlecenie sprzedaży samochodu pośrednikowi.

Warto pamiętać o tym, że rynek używanych pojazdów to dość konkurencyjna branża, dlatego chcąc szybko sprzedać pojazd i uzyskać za niego dobrą cenę warto naprawdę się postarać. Mycie, sprzątanie, naprawy czy wszelkiego rodzaju usługi detailingowe to absolutna podstawa do wykonania, aby auto prezentowało się nienagannie, a tym samym wzbudzało większe zainteresowanie zwiększające szansę szybkiej i skutecznej sprzedaży.

Przygotowanie auta do sprzedaży – jak powinno wyglądać?

Co koniecznie powinno być wykonane przed wystawieniem auta do sprzedaży? Tak, by pojazd prezentował się naprawdę dobrze i wzbudził możliwie jak największe zainteresowanie? Najważniejsze czynności do wykonania to:

  • mycie detailingowe,
  • czyszczenie wnętrza pojazdu,
  • czyszczenie tapicerki samochodowej (jeśli jest taka możliwość, warto zadbać o jej konserwację bądź naprawę ewentualnych uszkodzeń),
  • korekta lakieru (jeżeli jest taka potrzeba, należy usunąć zarysowania, dla poprawy wyglądu auta warto zadbać o odświeżenie lakieru).

Jeżeli estetyka auta zostanie poprawiona, a wszelkie techniczne problemy usunięte, nie pozostaje nic innego jak wykonanie dobrych zdjęć odzwierciedlających realny stan pojazdu i wystawiane ogłoszenia o sprzedaży.