BLOG

Mycie detailingowe – doprowadź auto do porządku przed wiosną

Wydawać by się mogło, że czyszczenie auta to banalnie prosta sprawa. Jak się okazuje, niekoniecznie zawsze tak jest i po myciu czasem na karoserii pojawiają się nieestetyczne plamy. Jak tego uniknąć? Warto zdecydować się na mycie detailingowe, pozwalające na doprowadzenie pojazdu do nienagannej czystości. Idealnie na zbliżającą się wiosnę.

Czym jest mycie detailingowe?

Mycie detailingowe Kraków jest wieloetapowym procesem, który obejmuje zarówno czyszczenie zewnętrznej powłoki auta, jak i jego wnętrza.

Korzystanie z mycia detailingowego pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z karoserii i widoczną poprawę jej estetyki. Często po myciu właściciele aut mogą skorzystać z możliwości nałożenia powłoki ochronnej, zabezpieczającej auto przed zarysowaniami, zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy środkami chemicznymi.

Mycie detailingowe jest procesem pracochłonnym i długotrwałym. Zawsze przebiega przy zastosowaniu określonych środków, między innymi aktywnej piany, szamponu samochodowego, specjalnego środka do mycia felg, separatora brudu, pianownicy i specjalnych narzędzi czyszczących.

Jak przebiega mycie detailingowe?

Pierwszy etap mycia detailingowego to mycie kół – tu przydadzą się specjalne środki i szczotki, które pozwolą na usunięcie zabrudzeń nawet z najmniejszych zakamarków. Warto również korzystać ze specjalnych pędzelków przeznaczonych do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Wyczyszczone koła należy obficie spłukać wodą.

Kolejny etap to mycie wstępne usuwające powierzchniowe zabrudzenia z lakieru i rozpuszczające te bardziej uporczywe. Tu niezbędna jest myjka ciśnieniowa i piana aktywna, opcjonalnie przyda się pianownica ręczna. Kolejny etap to mycie na dwa wiadra – w jednym musi znaleźć się woda z szamponem w drugim czysta woda z dodatkiem separatora zanieczyszczeń.

Jednym z ważniejszych etapów mycia detailingowego jest głębokie czyszczenie lakieru polegające na usunięciu z powierzchni lakieru smoły, asfaltu, osadów metalicznych, żywic, soków z drzew oraz owadów.

Po wyczyszczeniu karoserii przychodzi czas na glinkowanie, czyli wykorzystanie specjalnej masy plastycznej do usunięcia resztek brudu. Efektem glinkowania jest idealnie czysty i gładki lakier.

Ostatni etap to suszenie lakieru, najlepiej przy zastosowaniu miękkich ręczników z mikrofibry.

Wewnętrzny detailing

Czyszcząc samochód przed wiosną, poza myciem detailingowym warto postawić na detailing wnętrza samochodu.

Czyszczenie wnętrza zaczyna się od dokładnego odkurzania i czyszczenia nawet trudno dostępnych miejsc. Jeżeli jest taka potrzeba, warto poddać praniu ekstrakcyjnemu tapicerkę i podsufitkę. W przypadku skórzanej tapicerki warto zastanowić się również nad jej regeneracją.

Czyszcząc wnętrze, nie należy zapominać również o dokładnym myciu szyb i impregnację wyczyszczonych powierzchni. Dla zdrowia warto również zdecydować się a  ozonowanie wnętrza pojazdu.

Dlaczego warto dbać o czystość w samochodzie? To ważne, ponieważ ma to duży wpływ na komfort i pośrednio także na bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo auto poddane myciu detailingowemu lśni, wygląda jakby dopiero opuścił salon samochodowy.