BLOG

Korekta lakieru – dlaczego warto?

Korekta lakieru jest bardzo popularnym w ostatnim czasie zabiegiem z zakresu auto detailingu, którego głównym zadaniem jest pozbycie się mikrozarysowań. Chodzi tu przede wszystkim o te niewielkie uszkodzenia, które powstały w wyniku nieprawidłowego mycia samochodu czy oddziaływania na lakier ptasich odchodów. Czym jest korekta lakieru i czy warto ją wykonać?

Czym jest korekta lakieru samochodowego?

Korekta lakieru samochodowego jest zabiegiem, którego głównym celem jest usunięcie powstałych na powierzchni karoserii zarysowań (głównie wynikających z niewłaściwego użytkowania auta, oddziaływania warunków atmosferycznych czy ptasich odchodów).

Matowienie i utrata blasku to naturalny proces, na który wpływ ma wiele czynników. Na szczęście jest możliwość spowolnienia go, by lakier na dłużej zachował swój estetyczny wygląd, a pojazd wyglądał niemal na nowy.

Korekta lakieru pozwala na skuteczne usunięcie nie tylko większej części mikrozarysowań, ale również efektu zmatowiałego lakieru.

Korekta lakieru – dlaczego warto z niej skorzystać?

Korekta lakieru to nie tylko usunięcie mikrozarysowań i przywrócenie karoserii jej pierwotnego blasku. Taki zabieg ma również mnóstwo innych zalet. Jakich?

Otóż dodatkowe zabezpieczenie lakieru po korekcie chroni auto przed rdzą i korozją, ważnymi zjawiskami mogącymi doprowadzić do tego, że auto będzie całkowicie niezdatne do jazdy. Nowa powłoka ochronna zaaplikowana po korekcie dodatkowo jest wysoce odporna na niszczące działanie promieni UV.

Samochód poddany korekcie lakieru wygląda często niemal jak nowy, a co za tym idzie, w naturalny sposób zwiększa się jego wartość rynkowa. To szczególnie ważna informacja dla kierowców, którzy w najbliższym czasie planują sprzedaż swojego pojazdu.

Korekta lakieru zawsze jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb każdego samochodu (dotyczy to przede wszystkim kwestii związanych z doborem odpowiedniej pasty czy polerki). Dzięki takiemu podejściu możliwe jest osiągnięcie zawsze jak najlepszych efektów korekty.

Najlepsza korekta lakieru Kraków

Jeżeli poszukujecie miejsca w Krakowie, w którym szybko i profesjonalnie wykonana zostanie korekta lakieru, najlepszym do tego miejscem jest warsztat ERES Garage. Dostępne są dwa pakiety, więc każdy wybierze coś odpowiedniego do stanu karoserii swojego samochodu.

Pierwszy pakiet to korekta lakieru ONE STEP pozwalająca na skuteczne usunięcie nawet połowy powstałych na lakierze zarysowań. Korekta zaczyna się od mycia PREMIUM i doboru odpowiednich dla danej karoserii past i polerek. Na życzenie klienta lakier po korekcie jest zabezpieczony powłoką ochronną (wosk, powłoka PPF). Koszt jednoetapowej korekty lakieru zaczyna się od 800 zł.

Jeżeli jest konieczność usunięcia większej ilości zarysowań, idealnym rozwiązaniem będzie wieloetapowa korekta lakieru usuwająca nawet 95% zarysowań. W tym przypadku koszta zaczynają się od 1600 zł. Dla osiągnięcia trwalszych efektów zalecane jest zabezpieczenie lakieru dodatkową powłoką ochronną (wosk, powłoka PPF).