BLOG

Jak zadbać o wnętrze samochodu?

Pielęgnacja auta to nie tylko czyszczenie karoserii i dbanie o silnik. To również szereg czynności pozwalających na zachowanie wnętrz nienagannej czystości. Naturalną rzeczą jest, że w czasie intensywnego użytkowania pojazdu w jego wnętrzu pojawiają się zabrudzenia, które należy usunąć. Jak odpowiednio zadbać o wnętrze auta?

Jak sprawić, by wnętrze pojazdu było czyste?

Dbając o estetykę auta, należy pamiętać nie tylko o pielęgnacji powłoki lakierniczej, ale również o regularnym czyszczeniu i  wnętrza pojazdu, które powinno być nie tylko czyste, ale i pozbawione przykrych zapachów. W tym celu konieczne jest zastosowanie specjalistycznych środków, szczególnie gdy konieczne jest wyczyszczenie plam z tapicerki. Jeżeli w aucie przewożone są zwierzęta, niezbędny będzie także bardzo dobry odkurzacz, który szybko i skutecznie pozwali pozbyć się nagromadzonej sierści.

Istotne znaczenie ma nie tylko czyszczenie tapicerki, ale również i  jej regeneracja (to już zadanie dla specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak zrobić to najlepiej i najskuteczniej). Dzięki takim zabiegom na dłużej zachowa nie tylko swoją estetykę, ale również walory użytkowe.

Dokładne sprzątanie wnętrza samochodu może być naprawdę czasochłonne, dlatego też należy podstawowe czynności czyszczące wykonywać regularnie bądź zdecydować się na oddanie auta do profesjonalnego zakładu zajmującego się auto detailingiem.

Mycie  detailingowe z ERES Garage

Jeżeli poszukujecie  w Krakowie specjalisty, który kompleksowo zadba wnętrze pojazdu, zachęcamy do skorzystania z jednego z pakietów mycia detailingowego oferowanych przez ERES Garage. Warsztat w pełni profesjonalnie zajmie się zadbaniem o wnętrze auta.

Do wyboru są trzy pakiety – MINI, STANDARD oraz PREMIUM.

Podstawę każdego z pakietów stanowi odkurzanie (przy pakiecie STANDARD oraz PREMIUM z użyciem tornadora), odświeżanie tapicerki oraz mycie szyb od wewnątrz. Dostępne są również dodatkowe usługi, w zależności od wybranego pakietu:

  • pranie foteli metodą ekstrakcyjną z użyciem chemii (STANDARD, PREMIUM – tu dodatkowo prana jest również wykładzina),
  • szczotkowanie tapicerki materiałowej (STANDARD, PREMIUM),
  • bonnetowanie, czyli ręczne pranie podsufitki i boczków drzwiowych (STANDARD, PREMIUM),
  • osuszanie i ozonowanie (STANDARD, PREMIUM),
  • demontaż foteli i kanap, pozwalający na dokładniejsze wyczyszczenie wnętrza pojazdu (PREMIUM).  

Dodatkowo przy pakiecie PREMIUM na życzenie klienta i po dopłacie przeprowadzana jest impregnacja tapicerki, pozwalająca na zachowanie jej nienagannego stanu przez dłuższy czas.

Dlaczego warto korzystać z pomocy specjalistów przy kompleksowym sprzątaniu wnętrza pojazdu?

Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju produktów docelowo reklamowanych jako  środki do autodetailingu. Jednak nie wszystko można zrobić samodzielnie, nawet jeżeli będziemy korzystać z filmów instruktażowych.

Warto dbać regularnie o podstawowe czynności porządkowe we wnętrzu auta, pozostawiając jednak część z nich specjalistom, którzy dysponują nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale również posiadają odpowiednie narzędzia i preparaty. Dzięki regularnym myciu detailingowym, wnętrze auta przez długi czas będzie się prezentowało nienagannie. Co ważne, prace prowadzone przez specjalistów zawsze będą bezpieczna dla stanu pojazdu.